قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

توافقنامه فروش ؛ قوانین و مقررات بخش فروش جیستا

مجموعه ی جیستا در راستای انجام قواعد حرفه‌ای تجارت الکترونیک از تمامی همراهان و خریداران ارجمند تقاضا دارد موارد ذکر شده در این بخش را با صبر و حوصله مطالعه نمایند. 

خرید، سفارش و استفاده از خدمات این سایت به منزله مطالعه و تایید این شرایط و قوانین از طرف کاربر تلقی می‌شود.

.

شرایط عمومی

تمامی اصول، رویه و مراحل سرویس دهی سایت جیستا مطابق با استانداردهای روز دنیا و همچنین قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و آیین‌نامه‌های تجارت الکترونیکی و قوانین حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بوده و همچنین از همراهان و خریداران محترم انتظار می‌رود که به این قوانین پایبند باشند.

.

تعریف خریدار یا کاربر

خریدار یا کاربر سایت اصطلاحاً به شخص (اعم از حقیقی و حقوقی) گفته می‌شود که با طی نمودن مراحل ثبت‌نام و تایید نهایی، از مجموعه ی جیستا هم‌چون ثبت سفارش کالا برخوردار می‌شود. همچنین بر اساس قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده به شخصی اطلاق می‌شود که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای، به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

.

شرایط خرید از مجموعه ی جیستا

1) کاربر موظف می‌باشد تا در هنگام ثبت‌نام و درخواست، کلیه مشخصات خود را منطبق با کارت ملی وارد نماید و کلیه فیلدهای مربوط به مشخصات واطلاعات تحویل گیرنده از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس، کدپستی و شماره موبایل می‌بایست کامل و صحیح وارد شوند.

2) در خریدهای آنلاین، مغایرت نام واریز کننده با نام سفارش دهنده،موجب ابطال سفارش خواهد شد و وجه واریزی با هماهنگی مراجع قضایی، فقط به حساب مبدا عودت می‌گردد.

3) در خریدهای تلفنی ، کلیه موارد مشروح در ماده 2 رعایت شده و ارائه اصل کارت ملی هنگام تحویل کالا الزامی می‌باشد.

4) موجودی و یا عدم موجودی کالا در انبار جیستا با توجه به نوسانات قیمت و امتناع برخی تامین کنندگان از فروش کالا متغیر بوده و ممکن است موجودی انبار، پیش از خرید مشتری در سایت به پایان رسیده باشد و اطلاعات مربوط به موجودی و یا قیمت های محصول، بروز رسانی نشده باشند. در نتیجه، مشتری حق هرگونه اعتراض درباره این موضوع را از خود سلب نموده و در صورت عدم موجودی کالا، مبلغ پرداختی، به حساب مبدا سفارش دهنده پس از احراز هویت، عودت می گردد.

5) حداقل مدت زمان اقدام جهت ارسال کالای درخواستی، 24 ساعت و حداکثر 2 روز کاری پس از ثبت سفارش و تاییدیه مالی می‌باشد. به طبع، تعطیلات رسمی و تعطیلات پایان هفته به عنوان روز کاری محاسبه نخواهد شد.

6) فروش کالا به اتباع کشورهای دیگر بدلیل عدم امکان احراز هویت، امکانپذیر نمی باشد.

.

تضمین اصالت کالا توسط مجموعه جیستا به چه صورت می‌باشد؟

کلیه محصولات ارائه شده در وب سایت جیستا، دارای اصالت می باشند. جیستا، اصالت کلیه محصولات را تضمین و همه آن‌ها را با گارانتی اصلی و معتبر و یا با مهلت تست 7 روزه جیستا عرضه مینماید. از آنجا که جیستا جهت تامین کالاهای ارائه شده در وب ‌سایت خود، تنها با شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی همکاری می‌کند، مشتریان عزیز می‌توانند اطمینان خاطر داشته باشند که جیستا، اصالت کلیه کالاهای دارای هولوگرام و برچسب معتبر که هیچگونه دخل و تصرفی در آن صورت نگرفته و از مجاری قانونی وارد کشور شده‌است، را ضمانت می نماید. شرکت‌هایی که دارای شرایط لازم برای واردات رسمی نبوده و یا مجوز نمایندگی رسمی ندارند، امکان واردات کالاهای ارائه شده را نداشته و فعالیت آنها غیرقانونی می باشد. همچنین، نام کشور سازنده تاثیری بر اصالت کالا ندارد و برند و تامین کننده معتبر است که کیفیت کالا را تعیین می‏‌کند. در حال حاضر، بسیاری از کالاهای موجود در بازار ایران و سایر کشورها، ساخت کشور چین می باشند که تنها دلیل آن، هزینه تولید پایین تر در این کشور است.
به طور کل، شرکت‌هایی که از طرف وزارت صمت به عنوان وارد کننده قانونی در کشور فعالیت می‌کنند، باید گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات وارداتی را نیز ارائه نمایند. بنابراین، گارانتی این شرکت‌ها، گارانتی معتبر محسوب می‌شود. تمامی محصولات ارائه شده در وب ‌سایت جیستا، توسط نمایندگان رسمی برندهای معتبر جهانی در ایران گارانتی شده‌اند و با اخذ مجوزهای لازم، از مبادی قانونی به کشور وارد می گردند. لازم به ذکر است، کلیه کالاهای مشمول گارانتی پس از تحویل به خریدار و عدم استفاده از مهلت 7 روزه ضمانت بازگشت، در صورتی که با هرگونه ایراد و اشکال، اعم از نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و یا سایر موارد مواجه شوند، بررسی مساله در صلاحیت شرکت گارانتی‌کننده مربوطه می باشد و جیستا هیچگونه مسئولیتی در قبال مشکلات مشروح نخواهد داشت. در نتیجه، کلیه کالاهای ارائه شده در جیستا
اصالت معتبر داشته و به هیچ عنوان کالای غیراصلی توسط جیستا به فروش نمی‌رسد.

.

شرایط عودت وجه به مشتری:

1) در صورت انصراف از خرید در شرایطی که کالا کاملا پلمپ باشد و مورد استفاده قرار نگرفته باشد خریدار می‌تواند آن را تا یک روز کاری پس از دریافت کالا به آدرس مجموعه ی جیستا عودت داده و وجه آن‌ را پس از کسر هزینه ارسال دریافت نماید. ضمنا هزینه عودت کالا به جیستا در صورت انصراف خریدار از خرید بر عهده خریدار می‌باشد.

2) چنانچه كالای خریداری شده دچار نقص فنی باشد و خریدار ظرف 7 روز از زمان دریافت آن را به جیستا عودت دهد هزینه عودت و ارسال مجدد بر عهده جیستا خواهد بود.

3) در صورت وجود اشکال و یا انصراف خریدار برای عودت کالا، خریدار موظف است کالا را همراه با همه لوازم به درستی بسته‌بندی کرده و آن را بیمه حمل نموده و به آدرس مجموعه ارسال نماید؛ در صورت آسیب رسیدن به کالا در حین حمل در صورتیکه کالا بیمه نشده باشد و به درستی بسته بندی نشده باشد مسئولیت آن بر عهده خریدار می‌باشد.

4) در صورتی که کالای خریداری شده توسط کاربر دارای نقص فنی باشد، پس از برگشت به جیستا مورد بررسی قرار می‌گیرد و درصورت تایید اشکال فنی توسط کارشناسان جیستا کالای جایگزین برای خریدار ارسال شده و یا وجه آن ظرف یک روز کاری به حساب خریدار عودت داده می شود.

5) امکان عودت وجه تنها به حسابی که از آن حساب کالا خریداری شده است وجود دارد و جیستا از واریز وجه به حساب شخص دیگر یا شماره حساب دیگر معذور است.

6) در صورت لغو سفارش، جیستا حداقل ۷ روز کاری مهلت دارد تا وجه را عودت دهد. وجه فقط به همان حسابی که پرداخت از آن انجام شده است، عودت داده می‌شود. ارائه شماره شبا از سوی کاربر برای عودت وجه الزامی است

شرایط عودت کالای خریداری شده و استفاده از مهلت تست 10 روزه جیستا جهت محصولات فاقد گارانتی

شرایط وجود ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده:

1) اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش جیستا اطلاع داده شود.

2) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

3) استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به جیستا عودت شود.

4) برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

5) این خدمات، اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا، مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.
 
آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری کالای ارسالی: 

1) آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش جیستا اطلاع داده شود.

2) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آنها جداً خودداری گردد. استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 
آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل کالای ارسالی: 
1) آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر ظرف 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش جیستا اطلاع داده شود.

2) با توجه به بسته‌بندی استاندارد کلیه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله، بدان معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل، به عهده شرکت حمل و نقل می باشد و جیستا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، جبران خسارت خواهد نمود.

3) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آنها جداً خودداری گردد. استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به شیدل عودت شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

4) کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش جیستا ارسال شود.

6) در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به جیستا بازگردانده شود.
 
پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت، مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌گردد. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد جیستا در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت، شیدل در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن، هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 
 مغایرت مشخصات یا ظاهر فیزیکی کالای خریداری شده با اطلاعات وب سایت:

1) وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا ، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش جیستا اطلاع داده شود.

2) اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

3) عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری در سایت موجود است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد، به استناد آنها نمی‌توان اعلام مغایرت نمود. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.

4) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

5) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آنها جداً خودداری گردد.

6) استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود عودت شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 

مهلت تست 7 روزه جیستا در شرایط زیر از درجه اعتبار ساقط است:

1) هرگونه استفاده ، نگهداری و کارکرد ناصحیح و خارج ساختن محصول از شکل عادی

2) هرگونه دستکاری و اقدام به سرویس ، تعمیر و یا تغییر توسط افراد غیر مجاز

3) خرابی به دلیل استفاده از هرگونه لوازم جانبی و باتری غیر اصل و تأیید نشده از سوی سازنده محصول

4) مخدوش شدن یا دستکاری تاریخ یا شماره سریال (IMEI) در کارت گارانتی، بسته بندی و یا در گوشی

5) هرگونه ضربه خوردگی و تماس با مایعات و رطوبت و سرقت

6) نصب هر گونه نرم افزار و برنامه تأیید نشده از سوی سازنده محصول و استفاده از هر گونه لوازم جانبی متفرقه و غیر استاندارد

شایان ذکر است که ارائه خدمات گارانتی کلیه محصولات، بر عهده شرکت گارانتی دهنده بوده و جیستا هیچگونه تعهدی در قبال انجام خدمات گارانتی محصولات ندارد.

.

نمایندگی

شعبه یک : استان تهران - شهرستان تهران- شهر تهران- چهارراه استانبول- خیابان لاله زار-کوچه باربد-پلاک 13 ساختمان لاله زار-طبقه اول -واحد 100
شعبه دو: اسلام شهر -حصارک پایین - خیابان مطهری- شبنم 9 - پلاک 15-ساختمان جیستا

 

محتوا

هر محتوایی که در سایت جیستا در دسترس کاربران قرار می‌گیرد اعم از کلیه خدمات، صفحات، تصاویر، موارد قابل ذخیره‌سازی، داده ها و محتوای موجود، جزئی از اموال جیستا محسوب می‌گردد و حق استفاده و انتشار رسمی آن برای فروشگاه اینترنتی جیستا محفوظ است. کلیه حقوق سایت جیستا شامل قوانین حق تکثیر و غیره به این سایت تعلق دارد.

 .

حریم خصوصی

جیستا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی و خصوصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق راه‌ های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

بازخوردها